femme art
Szybki kontakt
602 116 848
500 192 765

Informacje o zabiegach laserowych

Dotychczas zastosowanie metody laserowej ograniczało się właściwie tylko do zabiegów dermatologicznych stosowanych u kobiet w celu poprawy wyglądu głównie twarzy, pośladków, ud i piersi. Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych, z uniknięciem długiej rekonwalescencji i ryzyka wystąpienia komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe.
Od kilku lat sukcesywnie rośnie ilość pacjentek, które chciałyby również poprawić wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych. Poza tym nie tylko o poprawę wyglądu chodzi. Można również skutecznie poprawić funkcjonalność wyżej wymienionych okolic ciała kobiety, ale również zabiegi te stają się alternatywą zabiegów operacyjnych dla kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Funkcje seksualne mają również przecież bardzo duże znaczenie w codziennym życiu. Podnoszenie komfortu współżycia seksualnego poprawia samoocenę i ułatwia przeżywanie w pełni doznań erotycznych. Zabiegi laserem CO2 są odpowiedzią na tematy tabu.

Zabiegi przy użyciu lasera dedykowane są dla pacjentek

    • Jako nieinwazyjna alternatywa z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

    • Pragnących szybko wrócić do dobrej formy seksualnej po porodzie drogami natury

    • Chcących poprawić jakość współżycia po porodach przebytych w ubiegłych latach lub dokonać korekcji zaburzeń anatomii zewnętrznych narządów płciowych powstałych w wyniku odbytych drogami natury porodów zwłaszcza jeśli masa urodzeniowa dzieci przekraczała 3600g

    • Pragnących poprawić jakość życia seksualnego w okresie około i postmenopauzalnym (poprawa nawilżenia i elastyczności ścian pochwy jak również redukcja epizodów nietrzymania moczu)

  • Pragnących poprawić wygląd zewnętrznych narządów płciowych lub dokonać korekty anatomicznych odmian budowy i wielkości warg sromowych

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Laser, który jest pomocny w leczeniu nietrzymania moczu, to szansa dla wielu kobiet zmagających się z tym schorzeniem.
Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, często pomijany w rozmowach. Tylko 25% pacjentek informuje lekarz o swoim problemie. Natomiast ponad 40% wybiera się do lekarza z tym schorzeniem dopiero po 5 latach od pojawienia się pierwszych objawów choroby. Dzięki zabiegom laserowym, które są wykorzystywane do leczenia objawów nietrzymania moczu, kobiety odzyskują komfort psychiczny jak i fizyczny, a kobiety odzyskują pewność siebie, co pozytywnie wpływa na ich kontakty intymne. Działanie lasera powoduje odtwarzanie się włókien kolagenowych w okolicy cewki moczowej co prowadzi do jej lepszego podparcia i zmniejszenia lub zaniku epizodów mimowolnego gubienia porcji moczu. Według ostatnich doniesień laser, można również z powodzeniem wykorzystywać do leczenia zmian atroficznych (suchości) w obrębie pochwy u kobiet w wieku około- i postmenopauzalnym. Zabieg jest bezbolesny i nie jest potrzebne do niego znieczulenie ani pobyt w szpitalu. Zabieg laserowy polega na obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu powięzi miedniczej, wzmocnieniu ścianek pochwy oraz okolic ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, by usunąć albo złagodzić wysiłkowe nietrzymanie moczu o lekkim lub średnim nasileniu. Jeśli to konieczne, zabieg może być powtórnie wykonany już po miesiącu.

Zabiegi rewitalizacji i liftingu ścian pochwy

Zabiegi rewitalizacji i liftingu ścian pochwy

Wykonywane przy pomocy platformy laserowej pozwalają uzyskać efekt fototermicznego, nieinwazyjnego obkurczenia i napięcia ścian pochwy do którego dochodzi w wyniku indukcji powstawania endogennego kolagenu typu I. Energia lasera stymuluje fibroblasty (komórki wytwórcze tkanki łącznej) do produkcji włókien nowego kolagenu o wysokiej wartościowości. Dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek a błoną śluzową pochwy staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna. Stwierdzono, iż poprawia się zdecydowanie jakość współżycia rozumiana jako zwiększenie ilości i intensywności orgazmów.Laser CO2 taki jak Duosel czy Mona Lisa Touch wykorzystać można również do mało inwazyjnego, precyzyjnego przecinania tkanek. Mowa tutaj o zabiegach korygujących wielkość, kształt i wygląd warg sromowych. Zabieg jest krótkotrwały, wymaga tylko miejscowego znieczulenia i daje doskonałe efekty kosmetyczne.Istnieje całkiem spora grupa pacjentek posiadających zbyt duże wargi sromowe. Stanowi to dla nich niejednokrotnie ogromny problem zarówno w warstwie fizycznej jak i emocjonalnej. Mają problemy z inicjacją seksualną, z prowadzeniem satysfakcjonującego życia seksualnego czy z uprawianiem sportów (jazda na rowerze, jazda konna). Tego typu problemy dotykające wielu kobiet do niedawna traktowane były jako tematy „tabu”. Rozwój nowych metod leczenia i bardziej otwarte podejście do tego typu dolegliwości zarówno ze strony lekarza jak i pacjentki dają w ostatnich latach coraz większą szansę na poprawianie samooceny i komfortu życia pacjentek.