femme art
Szybki kontakt
602 116 848
500 192 765

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to powszechny problem społeczny. Ostatnie badania wskazują, iż częstość występowania NTM wśród kobiet około 20 roku życia jest na poziomie 10%, a na tę przypadłość cierpi około 39% kobiet w wieku ponad 70 lat. Częstość występowania codziennych incydentów nietrzymania moczu to od 5% do 15% (wzrost do ponad 15% u kobiet powyżej 70 roku życia). Ta wstydliwa choroba to w dużej mierze skutek wahań hormonalnych jakich doświadczają kobiety w trakcie ciązy, porodu czy procesu starzenia, w tym klimakterium.
Wśród kobiet wysiłkowe nietrzymanie moczu stanowi od 50% do 77% wszystkich przypadków nietrzymania moczu. Schorzenie to może być wywołane przez słabe napięcie mięśniowe mięśni dna miednicy prowadzące do nadmiernej ruchliwości szyjki pęcherza moczowego oraz zmianami ciśnienia śródbrzusznego mającego wpływ na ciśnienie zamknięcia cewki moczowej.
Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z powodu nieprzyjemnego zapachu związanego z wyciekającym moczem oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza.

Przebieg zabiegu

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa oraz na podstawie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Zabieg nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji oraz hospitalizacji.
Leczenie atrofii pochwy i wysiłkowego nietrzymania moczu z wykorzystaniem lasera S-CO2 Vaginal to bezpieczny, pozwalający na pełną kontrolę zabieg. Podczas zabiegu do wnętrza pochwy za pomocą prowadnicy wprowadzana jest specjalna głowica, wyposażona w skaner, która w sposób kontrolowany wykonuje szereg kolumn ablacyjnych, doprowadzając do punktowych uszkodzeń błony. Stymuluje to fibroblasty do odbudowy włókien kolagenowych, a w efekcie końcowym prowadzi do regeneracji śluzówki pochwy oraz okolic cewki moczowej.
Po upływie około 36 godzin od zabiegu, pacjentka może powrócić do życia seksualnego. Po około miesiącu pojawiją się widoczne efekty zabiegu – pochwa staje się ujędrniona i bardzie nawilżona.

Rozwiązanie

Nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna i bezbolesna procedura medyczna z wykorzystaniem lasera S-Co2 Vaginal prowadzi do zmniejszenia wiotkości śluzówki pochwy, zwiększenia napięcia tkanek, podwyższa elastyczność i stopień nawilżenia błony śluzowej pochwy, eliminuje objawy zespołu rozluźnienia pochwy oraz nietrzymania moczu.