femme art
Szybki kontakt
602 116 848
500 192 765

Plastyka warg sromowych

Estetyka zewnętrznych narządów płciowych ma ogromne znaczenie dla samooceny każdej kobiety co istotnie wpływa na poziom satysfakcji płynącej z udanego pożycia intymnego. Zabiegi wykonywane laserem S-CO2 Vaginal, w tym labioplastyka umożliwia modelowanie wielkości i kształtu warg sromowych.
Ciąża to niezwykły okres w życiu każdej kobiety, jednak zwiększona produkcja hormonów żeńskich może pozostawić ślady nie tylko w postaci przyrostu masy ciała czy rozstępów skórnych. W trakcie porodu dojść może do zmian w obrębie krocza i pochwy, w tym do deformacji warg sromowych. Ich przerost może być spowodowany znacznym przyrostem masy ciała lub wynika z uwarunkowań genetycznych. Deformacje i asymetryczność warg sromowych mogą być również spowodowane naturalnym procesem starzenia organizmu. Niezadowolenie z kształtu i rozmiaru warg sromowych jest często przyczyną zaburzeń seksualnych. Nieprawidłowości wynikające ze złej anatomii tego narządu nie tylko wplywają na stan psychiczny, ale także mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem (noszeniem bielizny, stroju kąpielowego), jak również uprawianiem niektórych sportów np. jazda konna czy jazda na rowerze.

plastyka warg sromowych

Przebieg zabiegu

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa dotyczącej stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej.
W przypadku utraty jędrności warg sromowych wykonuje sie zabieg z wykorzystaniem skanera frakcyjnego. Jego działanie polega na skracaniu włókien kolagenowych oraz stymulacji produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. W wyniku przeprowadzonego zabiegu tkanka skórna jest zagęszczona i ujędrniona. Przebieg zabiegu jest taki sam jak w przypadku leczenia nietrzymania moczu, jednak tutaj działamy w obszarze zewnętrznym.
Labioplastyka z wykorzystaniem lasera S-CO2 Vaginal zalecana jest u pacjentek z deformacją, hipertrofią lub asymetrią warg sromowych. Stymulując neokolagenozę wiązka laserowa ziksza gęstość i elastyczność tkanek, a także modeluje ich kształt. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a okres rehabilitacji trwa do 1 miesiąca.

Rozwiązanie

Bezpieczne i precyzyjne procedury medyczne z wykorzystaniem lasera S-CO2 Vaginal pozwalają na przeprowadzenie korekty wielkości, kształtu i estetyki warg sromowych. Zwiększając komfort sfery psychicznej i fizycznej pacjentki pozytywnie wpływa na jej kontakty intymne oraz jakość życia codziennego.