femme art
Szybki kontakt
602 116 848
500 192 765
menopauza_zabieg

Problemy związane z menopauzą

Menopauza to szczególny rozdział, który zapisuje się na kartach kobiecości. Seksualność kobiety przybiera wówczas nieco inne oblicze. Merytoryczne przygotowanie, wsparcie i pozytywne nastawienie psychiczne do rezultatów jakie może przynieść zastosowanie nieinwazyjnych procedur ginekologii estetycznej przynosi wspaniałe rezultaty, które przywracają dawną intensywność doznań erotycznych.

Menopauza to etap pomiędzy wiekiem prokreacyjnym a starzeniem, który powoduje zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, jajnikach oraz wywołuje zaburzenia enzymatycznej biosyntezy i metabolizmu hormonów steroidowych. Objawy kliniczne w drugim okresie są tym silniejsze im jest niższy poziom estrogenów. Zalicza się do nich m.in. suchość pochwy, dyspareunię, zanikowe zapalnie pochwy, nawracające infekcje dróg moczowych, zaburzenia statyki narządów płciowych, nietrzymanie moczu, podrażnienia objawiające się pieczeniem i świądem.

Już po okresie menopauzalnym dochodzi do obniżenia aktywności i syntezy fibroblastów błony śluzowej pochwy. W efekcie spada poziom produkcji kolagenu, a tym samym obniża się elastyczność pochwy. Zmniejszająca się liczba i aktywność gruczołów śluzowych powoduje jej suchość.

Przebieg zabiegu

Pacjentka jest klasyfikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa oraz na podstawie aktualnego wyniku badania cytologicznego. Zabieg nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji oraz hospitalizacji.
Laser S-CO2 Vaginal wyposażony jest w specjalną głowicę ze skanerem. Głowica ta jest wprowadzana do pochwy. Jej działanie polega na fototermicznej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. W efekcie prowadzi to do zwiększenia napięcia i elastyczności tkanek poddanych zabiegowi oraz zmniejszenia obwodu pochwy, a także redukcji objawów nietrzymania moczu. Po upływie około 36 godzin od zabiegu, pacjentka może powrócić do życia seksualnego. Po około miesiącu pojawią się widoczne efekty zabiegu – pochwa stała się ujędrniona i bardziej nawilżona.

Rozwiązanie

Zabieg rewitalizacji pochwy oraz korekty budowy anatomicznej wykonywane za pomocą lasera S-CO2 Vaginal. Ta nieinwazyjna, niechirurgiczna, bezpieczna i bezbolesna procedura medyczna prowadzi do obkurczenia i odbudowy błony śluzowej pochwy, zmniejszenia obwodu pochwy oraz wzrostu jej elastyczności i nawilżenia. Zabieg ten znacząco poprawia samopoczucie, jakość i komfort życia seksualnego obu partnerów oraz niweluje niedogodności związane np z uprawianiem sportu, częstymi zakażeniami okolic intymnych czy nietrzymaniem moczu.