femme art
Szybki kontakt
602 116 848
500 192 765

Redukcja blizn i przebarwień

Zabieg polecany jest w przypadku blizn powstałych w wyniku porodu.

Blizny po cięciu cesarskim, mają charakter guzowaty, są wypukłe ponad poziom skóry z odmienioną kolorystyką, jednak zazwyczaj nie wpływają na estetykę ciała ponieważ są ukryte pod bielizną. Zdarzają się jednak zabiegi cięcia cesarskiego wywołane wcześniejszymi operacjami tzw. cięciem prostym, skutkiem którego jest blizna prosta biegnąca od pępka do spojenia łonowego, wówczas taka blizna jest widoczna i może wpływać na samopoczucie estetyczne pacjentki.

Blizny po nacięciu krocza powstają na skutek niekontrolowanego rozerwania krocza lub prewencyjnego nacięcia przez lekarza podczas porodu metodą naturalną. Źle zeszyta rana jest powodem jej nieprawidłowego gojenia, w wyniku czego powstaje bolesna, ciągnąca blizna, zrosty i stwardnienia. Niedokładne zeszycie może skutkować luźnością pochwy i wpływać na jakość życia seksualnego kobiety i jej partnera.

redukcja blizn i przebarwień

Przebieg zabiegu

Pacjentka jest kwalifikowana do zabiegu po konsultacji lekarskiej u lekarza ginekologa.
Lekarz za pomocą lasera S-CO2 Vaginal wyposażonego w specjalny skaner frakcjonujący, wykonuje dziesiątki nakłuć ablacyjnych na bliźnie oraz w jej okolicach. Laser S-CO2 Vaginal nakłuwając blizny dodatkowo je podgrzewa powodując uruchomienie procesów przebudowy włókien kolagenowych i elastyny.
Zabieg trwa około 5 minut i jest przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Obszar poddany zabiegowi jest zaczerwieniony z lekkim obrzękiem utrzymującym się kila godzin. Mogą pojawić się mikroskopijne strupki, które zazwyczaj ulegają złuszczeniu do siedmiu dni.
Najlepsze efekty uzyskujemy wykonując od 3 do 6 zabiegów, jednak zawsze uwarunkowana jest rodzajem blizny jej wielkością oraz wiekiem.

Rozwiązanie

Blizny po cięciu cesarskim orazpo nacięciu krocza poddane zabiegowi laserem S-CO2 Vaginal, zostają przebudowane. W efekcie końcowym, blizna zostaje zrównana z powierzchnią skóry, a jej pierwotny koloryt odzyskany. Jednak najważniejszy efekt dla pacjentki to taki, w którym blizna odzyskuje jędrność i elastyczność, likwidując tym samym efekt ściągania i napięcia.